Dodawanie konta Google Apps do urządzenia z Androidem

Aby w Androidzie używać natywnych aplikacji z Google Apps (np. Poczty, Kontaktów czy Kalendarza), musisz zalogować się na swoje konto Google Apps. Wystarczy to zrobić tylko raz:

  1. Wyświetl na swoim urządzeniu ekran Ustawienia kont i synchronizacji. Możesz to zrobić w Kontaktach, wybierając kolejno Menu i Konta, lub bezpośrednio w Ustawieniach.Ekran Ustawienia kont i synchronizacji zawiera bieżące ustawienia synchronizacji oraz listę dodanych kont.
  2. Dotknij Dodaj konto.
  1. Dotknij Google, aby dodać konto Google Apps.
  2. Po wyświetleniu komunikatu dotyczącego konta Google dotknij Zaloguj się.
  3. Jako nazwę użytkownika wpisz swój pełny adres e-mail z Google Apps, a następnie podaj hasło.
  4. Wybierz usługi, które chcesz synchronizować.

To wszystko. Teraz możesz korzystać z Google Apps w Androidzie. Wystarczy, że na ekranie głównym lub ekranie aplikacji na urządzeniu uruchomisz Gmaila, Kalendarz Google bądź jedną z pozostałych aplikacji.

Dodawanie innych aplikacji z Google Play

Jeśli aplikacja (np. Dokumenty Google lub Google Apps Lookup) nie jest jeszcze zainstalowana na Twoim urządzeniu, wyszukaj ją w Google Play. Większość aplikacji Google na Androida możesz pobrać bezpłatnie.

  1. Otwórz aplikację Google Play na swoim urządzeniu z Androidem.
  2. Wyszukaj aplikację Google, którą chcesz zainstalować (np. Dokumenty Google lub Google Apps Lookup), a następnie ją wybierz.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby pobrać i zainstalować aplikację. Po zakończeniu procedury możesz ją znaleźć i uruchomić na ekranie aplikacji.